ניתוחים פלסטיים

אתם נמצאים ב: כל מה שרציתם לדעת על ניתוחים פלסטיים > ניתוחים פלסטיים מאמרים > התמודדות לפני ואחרי ניתוח פלסטי

התמודדות לפני ואחרי ניתוח פלסטי

Click to share this page on Twitter Click to share this page on Facebook
כל מי שחווה ניתוח בעברו יודע, שהשלב הקשה ביותר, הוא לא בהכרח השלב של לפני או זמן הניתוח עצמו, אלא דווקא השלב של אחרי הניתוח. מהרגע שבו מתעוררים מההרדמה ועד סוף תקופת ההחלמה. מדובר בתקופה ארוכה, של עליות וירידות, שיתאפיינו לא אחת, בשינויים במצב הגוף ובשינויים במצב הרוח. כל הנ"ל נכון, גם כאשר אנו מדברים על ניתוחים פלסטיים.

ניתוחים פלסטיים, לרוב, אינם נושאים סיכונים, ותהליך ההחלמה מהם, הוא מהיר וחד, אך ישנם ניתוחים פלסטיים, בהם תהליך ההתאוששות מהם הוא ארוך, ותהליך ההחלמה הוא לא קל. מדובר בניתוחי מתיחות למיניהם, או ניתוחים שנעשו בהם גם טיפולים פולשניים ולא רק טיפולים חיצוניים שטחיים. על כן, עלינו להיות מוכנים לתקופה זו.

כיצד יכולה להיראות התקופה שאחרי ניתוח פלסטי? מיד אחרי הניתוח נרגיש עייפות, חולשה והגוף יתנהג אחרת מן הסתם. לאחר מכן, ייתכן מאוד שהוא ידמם, ויכאב לאורך זמן , ויהיה נפוח במקום בו עברנו את הניתוח, ונאלץ ללכת עם תחבושות באזור הניתוח. כמו כן, הגוף יהיה בסכנה של זיהומים, מה שיכול כמובן לפגוע בו אחרי הניתוח.

כיצד נתמודד עם תהליך הניתוח? ראשית, נצטרך ללכת עם תחבושות, כפי שציינתי, באזור הטיפול, ונאלץ לקחת כדורים נגד זיהומים ולשמירה על הגוף. לא נוכל לבצע פעילות ספורטיבית תקופה מסוימת, ויומלץ לנו לנוח בבית מספר ימים, עד שנחזור אל העבודה. כמובן שבתקופה הזו, נצטרך לבוא אל הרופא לביקורות, על מנת שיבדוק את האזור בו עברנו ניתוח.

בדרך כלל תוצאות ניתוחים פלסטיים, מתקבעים באופן סופי, שלוש חודשים אחרי שהוא מתבצע, למרות שהנפיחות עצמה יורדת כעבור מספר ימים. אחרי שהתוצאות מתקבעות, עלינו להתמודד עם תוצאות הניתוח מבחינה נפשית. לעיתים ישנן תוצאות אחרות. עלינו להכיר בשינוי שחל בנו, ולהחליט האם הוא עומד בציפיות שהיו לנו. במידה ולא, נוכל לבדוק, האם ניתן לשפר עוד את המצב בעזרת ניתוח נוסף. במידה והתוצאות עומדות בציפיות שלנו, אזי, שאנו יכולים לשמוח בהצלחת הניתוח.

  דף הבית |  הגדלת חזה |  צור קשר |  אודותינו |  מפת אתר | RSS ערוצי RSS