ניתוחים פלסטיים

אתם נמצאים ב: כל מה שרציתם לדעת על ניתוחים פלסטיים > ניתוחי חזה > מאמרים ניתוחי חזה > ניפוץ מספר מיתוסים הקיימים על ניתוח הגדלת חזה

ניפוץ מספר מיתוסים הקיימים על ניתוח הגדלת חזה

Click to share this page on Twitter Click to share this page on Facebook

1. אחרי הגדלת חזה לא ניתן להניק

לא נכון. במהלך ניתוח הגדלת חזה יוצר המנתח כיס לתוכו יוכנס השתל. הכיס ממוקם מאחורי השד ולא בתוכו ולכן אין פגיעה בצינורות החלב או בבלוטות החלב. כיום, ידוע כי אין סיליקון בחלב של אם מניקה שעברה הגדלת חזה.

2. השתלים מתפוצצים בטיסה

לא נכון. השתלים מכילים ג'ל סיליקון בלבד ולא אויר ולכן הנפח שלהם לא משתנה כאשר לחץ האוויר יורד בגובה, בניגוד לגז או אויר שמתפשטים כאשר לחץ האוויר יורד.
לחץ כאן לקבלת פרטים על רשלנות רפואית.

3. הסיליקון מסרטן

לא נכון. חומרים מכילי סיליקון נבדקו בעבר ונבדקים גם כיום במחקרים מדעיים. המחקרים מאשרים כי חומרים אלה אינם גורמים לסרטן אצל בני אדם. המחקרים החשובים ביותר בתחום זה נעשו בקרב נשים שבגופן הושתלו שתלי סיליקון כמה שנים לפני המחקר. הנושא נחקר ברחבי העולם, מתוצאות המחקרים עולה שסרטן השד אינו שכיח יותר בקרב נשים מושתלות סיליקון מאשר אצל אחרות. לדעת הרופאים מדובר בחומר יעיל ובטוח, נכון לעכשיו מותר השימוש בשתלי ג'ל סיליקון להשתלה ברוב מדינות העולם.

4. בדיקת ממוגרפיה גורמת לפיצוץ השתלים

לא נכון. הלחץ על השד במהלך בדיקת ממוגרפיה הוא לא גדול ובכל מקרה לא יכול לפוצץ את השתל, מכיוון שהמעטפת של השתל היא מאוד חזקה.

5. בדיקת הממוגרפיה אינה יעילה בקרב נשים שעברו הגדלת חזה

השתל אכן יכול להסתיר כ-5% מרקמת השד. לפיכך, כאשר אישה אשר עברה הגדלת חזה מבצעת בדיקת ממוגרפיה עליה לציין בפני הבודק כי עברה ניתוח הגדלה ובמקרה זה יבוצע צילום נוסף במנח מיוחד אשר יאפשר חשיפה של מרבית השד.

6. חובה להחליף שתלים כל 10 שנים

לא נכון. הטענה זו הייתה נכונה לגבי השתלים בהם השתמשו עד לפני 10 שנים, בהם המעטפת הייתה דקה מאוד ונקרעת בקלות. בשתלים הישנים הללו, הסיליקון היה נוזלי ועלול היה לנזול ולהתפזר. מעטפת השתלים החדשים חזקה מאוד ולכן אינה נקרעת בקלות, הסיליקון שבתוך השתל הוא ג'ל עמיד ששומר על צורתו ולא נוזל כמו בשתלים הישנים. גם במצב בו נחתוך את השתל לשניים הג'ל יישאר במקומו ולא ייזל. כיום חברות השתלים מעניקות אחריות החלפה לכל החיים. לא ניתן להבטיח כי השתל יחזיק לכל החיים אולם אין צורך בהחלפה תקופתית כפי שהיה בשתלים הישנים, יש להיבדק כל שנה אצל הרופא המנתח.

7. תאונת דרכים או חבלה גורמים נזק לשתל

לא נכון. השתלים גמישים וחזקים כך שהסיכוי שייפגעו בחבלה קהה או תאונת דרכים הוא נמוך ביותר.

8. גודל השתל יקבע את צורת השד לאחר הניתוח

לא נכון. צורת השד המתקבלת תלויה במס' רב של גורמים נפח השתל הוא רק אחד מהם, בחירת השתל הנכון היא לפי המימדים של השתל הדרוש (אורך, רוחב, גובה) ולא הנפח. כך גם למשל לגבי שתלים זהים - הם יכולים לתת תוצאות שונות לחלוטין אצל נשים עם מבנה גוף, משקל וצורת שד שונים.

9. הגדלת חזה היא הפתרון לחזה נפול

לא נכון. חזה נפול נוצר בגלל רפיון ועודף עור. את שני הגורמים הללו שתל אינו יכול לתקן, משום שהוא מוסיף נפח בלבד. אמנם שתל עשוי להחזיר את הנפח החסר בחזה שהתרוקן בשל ירידה במשקל או הריונות והנקות, אולם במקרים רבים לאובדן הנפח מתלווה גם צניחה של השד שאותה ניתן לתקן בשילוב של הרמה והגדלה. ניסיון לתקן "שד צנוח" עם שתל גדול ייתן תוצאה סבירה לזמן קצר בלבד ולאחר מכן הצניחה תחמיר בשל הוספת משקל לשד.

10. הגדלת חזה גורמת לכאבי גב בגלל תוספת המשקל

לא נכון במרבית המקרים. תוספת המשקל ברוב המכריע של המקרים היא בין 250 גר' ל-300 גר' לכל שד, תוספת משקל זו היא קטנה מדי בכדי להשפיע על היציבה ולגרום לכאבי גב. מנגד, שתלים גדולים במשקל 500 גר' ומעלה, יכולים להוות מעמסה על עמוד השדרה ולגרום לכאבים.

11. האם השתלים מפריעים בהריון?

לא. בזמן ההיריון, בלוטת השד גדלה. השתל נמצא מאחורי הבלוטה ולכן אינו מפריע להתפתחות בלוטת השד בהריון. לאחר ההיריון ובזמן ההנקה השד מתמלא ולאחר סוף ההנקה השד חוזר למצבו הקודם. השתל אינו פוגם בצינורות החלב ואינו עובר לבלוטת השד, לכן אין כל בעיה להניק.
  דף הבית |  הגדלת חזה |  צור קשר |  אודותינו |  מפת אתר | RSS ערוצי RSS