ניתוחים פלסטיים

אתם נמצאים ב: כל מה שרציתם לדעת על ניתוחים פלסטיים > ניתוחים פלסטיים מאמרים > הריון וניתוח הגדלת חזה

הריון וניתוח הגדלת חזה

Click to share this page on Twitter Click to share this page on Facebook
ניתוח הגדלת חזה נעשה במקרים שונים: ישנן נשים אשר מבקשות לעבור אותו על מנת להגדיל את שדיהן הקטנים. במקרים אחרים, נשים מבקשות להכניס שתל שיגדיל את שדיהן, מאחר ועם השנים הוא התרוקן. אגב, אחת הסיבות להתרוקנות זו היא היריון. סיבות אחרות להתרוקנות של החזה הן שינויים פיזיים או תהליכים קיצונים של עלייה וירידה במשקל.

הגדלת חזה והנקה

שאלה העולה אצל רוב הנשים שמעוניינות לעבור ניתוח הגדלת חזה היא, כיצד משפיע השתל על הנקת התינוק. ישנם שני מצבים שונים: במידה ועורכים את הניתוח בעת תקופת ההיריון, הרי שההנקה יכולה להפגע כתוצאה משינויים שחלים בשדיים בתקופה בה מניקים, וכתוצאה מכך שעלולה להיות פגיעה בעת עיצוב השד בצינורות החלב. מנגד, אם עורכים את הניתוח לפני ההיריון, הרי שאין לשתל כל השפעה על ההנקה. הסיבה היא שהשתל איננו מגיע לצינורות החלב, והוא נחשב בטוח מבחינת ההנקה, הן עבור האישה והן עבור התינוק.

נשים אשר מבקשות גם להיכנס להיריון וגם לעבור ניתוח הגדלת חזה צריכות לקחת בחשבון מספר דברים: ראשית- את משקלן וגובהן, דבר אשר ישפיע עליהן מבחינה פיזית כאשר הן יהיו בהיריון. שכן במצב זה חזה גדול יכול להקשות עליהן בתקופה שגם כך לא יהיה להן קל. שנית, הריון הוא תהליך לא רק פיזי אלא גם נפשי והורמונאלי שהגוף עובר, ולכן יש לקחת בחשבון שאם הניתוח לא יצליח תקופה זו עלולה להיות קשה יותר. דבר אחרון שיש לקחת בחשבון הוא שישנם שינויים פיזיים שהגוף עובר בעת ההיריון, ולכן אולי כדי לחכות אחרי תקופת ההיריון, ואחרי שהגוף יחזור למצבו הרגיל כדאי לבחון האם יש צורך לעבור ניתוח הגדלת חזה.

מתי לעבור ניתוח הגדלת חזה ?

מתי מומלץ לעבור הגדלת חזה לאישה המבקשת להיכנס להיריון או לאישה בהיריון? אישה אשר אינה עדיין בהיריון צריכה לקחת בחשבון שבתקופת ההיריון החזה יגדל. עלול להווצר קושי פיזי אם החזה יעבור את ההגדלה הלא טבעית וגם הגדלה חזה טבעית כתוצאה מן ההיריון. קשיים אלו עלולים לבוא לידי ביטוי במיוחד בעת תקופת ההיריון, שבה הבטן והחזה עוברים גדלים ועוברים שינויים. הקשיים המדוברים הם קשיי הליכה, קימה, וכאבים בגב וברגליים, אשר גם נשים בהיריון בדרך כלל נוהגות לסבול אותם.

לנשים אשר כבר בהיריון מומלץ לחכות עד 5 חודשים לאחר ההריון בכדי לבצע ניתוח הגדלת חזה. שכן אחרי ההיריון החזה יצנח ואז אולי יהיה צורך למלא אותו שוב. נשים רבות חשות צורך לבצע זאת, על מנת לעצב את גופן מחדש. מאחר ורוב הנשים אינן מתכננות הריון אחד בלבד, יש לקחת בחשבון שהשתל עלול להפריע בעת הריונות אחרים. לפרטים נוספים על ניתוחים פלסטיים לחץ כאן
  דף הבית |  הגדלת חזה |  צור קשר |  אודותינו |  מפת אתר | RSS ערוצי RSS