ניתוחים פלסטיים

אתם נמצאים ב: כל מה שרציתם לדעת על ניתוחים פלסטיים > ניתוחי חזה > מאמרים ניתוחי חזה > פסיכולגיה לפני ואחרי ניתוח הגדלת חזה

פסיכולגיה לפני ואחרי ניתוח הגדלת חזה

Click to share this page on Twitter Click to share this page on Facebook
בניגוד למה שאנשים נוטים לחשוב, ניתוח הגדלת חזה, אחד ממגוון ניתוחים פלסטיים, אינו רק ניתוח לשם יופי, ולא מטעמים אסתטיים בלבד. נשים רבות עוברות את הניתוח בגלל סיבות נפשיות, הקשורות לביטחון עצמי, ביטחון חברתי, נשיות וסיבות פסיכולוגיות שונות. לכן כאשר חשוב להבין את הפסיכולוגיה שעומדת מאחורי ניתוח להגדלת חזה.

הגדלת חזה הינו ניתוח המביא עמו שינוי פיזי עצום, אך מעבר לשינוי, אשר כמו כל שינוי יוצר עניין חברתי, הרי שמיקום השינוי ורגישותו מבחינה חברתית יוצר תהודה רבה יותר. לא לחינם ישנה התעניינות רבה יותר בתקשורת בניתוחי הגדלת חזה מאשר סוגי ניתוחים אחרים. הדבר כמובן גם משפיע על המנותחות עצמן.

פסיכולוגיה של לפני

הבעיות הפסיכולוגיות של בחורות אשר מבקשות לעבור ניתוח להגדלת חזה מתחילות עוד בטרם הן ניגשות לניתוח זה. כמו אצל כל אחת, עולה השאלה: איך אני נראית? ובעיקר- איך רואה אותי הסביבה בחוץ? הדימוי העצמי הוא מאוד נמוך, במיוחד כאשר הסביבה לא מגלה התעניינות מיוחדת באשה, או כאשר רואים כיצד אחרות מצליחות ליצור קשרים רבים יותר. ניתוח הגדלת חזה משמש עבור בחורות רבות צורך לממש את האפשרות להיות יפות יותר ונאות יותר. הבעיה היא שלא תמיד ישנה התאמה בין הצפייה מן הניתוח לבין מה שמתקבל במציאות, וזה עלול לפגוע בדימוי העצמי.

מאחר וחזה נחשב לאחד מסמלי הנשיות, הרי שהבעיה של דימוי עצמי היא גדולה יותר. שכן חזה קטן מעלה תהיות רבות אצל בחורות מסוימות עד כמה הנשיות שלהן מובלטת, ועד כמה שמים לב אליה בסביבה שלהן. הגדלת חזה באה למעשה להציג נשיות מחודשת במידה מסוימת, ונוכחות יתר, גם אם היא מעלה תהיות על האמיתות של גוף האישה.

פסיכולוגיה של אחרי

הבעיות הפסיכולוגיות נמשכות לא פעם גם אחרי הניתוח. ראשית כל, הגדלת חזה איננו פותר הכל. לעיתים עצם העובדה שבמשך תקופה ארוכה הדימוי העצמי היה כה נמוך עד שהבחורה מתחילה להאמין לכל מה שהיא חשבה על עצמה לפני הניתוח, ויתרה על כך, היא לא פעם מאמינה גם למה שאמרו עליה. זה גורם לכך ששום תוצאה של ניתוח, בוודאי לא בזמן קצר, את ההתנהלות והתחושה שלה לגבי עצמה.

שנית, החברה עדיין מתייחסת לניתוח הגדלת חזה בצורה חשדנית ומוזרה, ולא פעם באופן לעגני. כך שגם אחרי שבחורה עוברת ניתוח היא נמצאת במצב בו החברה מתקשה לקבל אותה כפי שהיא הייתה רוצה. בדיוק כפי שחזה קטן מפריע לבחורות צעירות , כך גם הגדלת חזה לא פעם מפריעה להן כאשר סביבתן לועגת להן, ומייחסת לאופן בו הן תופסות את הנשיות שלהן דברים אחרים, רחוקים מאוד מן המשמעות שהיא נותנת למושג זה.
  דף הבית |  הגדלת חזה |  צור קשר |  אודותינו |  מפת אתר | RSS ערוצי RSS