ניתוחים פלסטיים


מניעת צלוליטיס

Click to share this page on Twitter Click to share this page on Facebook
מניעת צלוליטיס, הקיץ כבר כאן ולפני שאנו מורידות את השכבות ובודקות מה השתנה במהלך החורף בגופנו (והפעם בתשומת לב חדה יותר), כדאי לדעת כמה עובדות על הצלוליטיס - שמופיע ב כ- 97% מהנשים בגילאים שונים ויוצר פגמים בעור.

כבר בשנות ה-20 במאה הקודמת אובחנה תופעת הצלוליטיס והוגדרה על ידי הצרפתים. בתקופה ההיא השמלות החלו להתקצר ולפתע הנשים שמו לב לשינויים בעור - תופעה שהייתה קיימת מאז ומתמיד ולמעשה אינה תוצר של סגנון החיים שלנו במאה הנוכחית.

מהו הצלוליטיס ומהן הסיבות להיווצרותו?

הסיבה להיווצרות צלוליטיס הינה אגירה והצטברות חריגה של שומן והצטברות של נוזלים ברקמה התת עורית בין ה"עיגונים" של רקמת התת עור למעטפת השרירים, כאשר תהליכים אלו באים לידי ביטוי על העור במראה המזכיר קליפת תפוז - משמע, עור מגורגר במקצת.
למעשה, אפשר לראות כי המים והרעלים שהצטברו באזור לא נוקזו החוצה מהרקמות, מהצטברות הנוזלים הללו ברקמות מתקבל מראה גלי גבשושי של העור, כאשר האזורים "הנפגעים ביותר" הם: אזור הישבנים, הירכיים ובעיקר הירכיים הצדדיות והקדמיות.

כיצד ניתן לטפל בצלוליטיס?

כדי למנוע את היווצרות צלוליטיס אפשר לבצע טיפול של עיסויים לימפתיים בתחנות שונות בגוף, דוגמת ברכיים או אזור המפשעה - אזורים שיש בהם ריכוזים גדולים של קשרי לימפה (ולא ריכוזי צלוליטיס).
העיסויים הלימפטיים מאפשרים לנו להגדיל את פעילות קשרי הלימפה בגוף, ובצורה זו ניתן לנקז את הנוזלים כלפי מעלה ולמנוע מהם להתרכז ולהצטבר בסופו של דבר באזורים הבעייתיים.
את העיסויים הלימפתיים אנחנו מבצעים באמצעות שמנים שונים המכילים ויטמין E, כשבנוסף לטיפול בתופעה ניתן גם להעשיר את העור ולהבטיח את טיפוחו בעונה החמה.
את הטיפול הנ"ל מומלץ לבצע מדי שבוע, כאשר סדרת טיפולים תאפשר לשמור על המצב הקיים של העור ולמנוע התדרדרות. צלוליטיס
את הטיפול ניתן לבצע בכל גיל והוא מומלץ לאזורי הירכיים, ישבן ומותניים אחוריות בשילוב עם שתייה מרובה וספורט אירובי ובמהלך תקופת ההיריון.

פתרונות ביתיים לצלוליטיס

רגע לפני הקיץ, לפני שאנו משילות את הבגדים הארוכים שכיסו את איברנו בחורף, רגע לפני שאנו ממהרות ללבוש בגד יד ולרוץ לחוף הים כדי לחשוף את גופינו, לפניכם מתכון ביתי ופשוט לחיסול הצלוליטיס:
  • 1. ראשית יש להכין את העור על ידי אמבט חם או מקלחת חמה ולהזרים מים על אזור הצלוליטיס.
  • 2. באמצעות ליפה משפשפים וממריצים את הדם באותו אזור בגוף בו יש צלוליטיס (את הליפה ניתן לקנות בכל מקום).
  • 3. לאחר מכן ניתן לרקוח פילינג העשוי משקדים טחונים להם מוסיפים כף דבש.
  • 4. להמשיך את ההמרצה, למרוח על כל האזור שבו אובחן צלוליטיס, לשפשף את כל האזור, לאחר מכן לייבש את האזור ולמרוח תמציות של שמנים אתריים שמעסים את המקום בצורה נמרצת, ניתן לשלב עם אבני בזלת חמות אותן ניתן לרכוש בחנויות טבע או לחפש במשתלות. שמנים אלו גורמים לניקוז הרעלים.
  • 5. עוטפים את האזור (לדוגמא הירכיים והאגן) בניילון נצמד ויוצאים להליכה מהירה של 30 דקות (עם הניילון).
כמו כן ניתן לרכוש קרמים וחומרים מיוחדים לאזור הצלוליטיס במיוחד. ניתן לרכשו גם בחנויות הטבע.
עוד על צלוליטיס
טיפול בבעיית צלוליטיס
  דף הבית |  הגדלת חזה |  צור קשר |  אודותינו |  מפת אתר | RSS ערוצי RSS